Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na sobotę, 20 stycznia 2018

    Dzień powszedni - wspomnienie św. Fabiana, papieża i św. Sebastiana, męczennika

    (2 Sm 1, 1-4. 11-12. 19. 23-27)
    W owym czasie: Po zwycięstwie nad Amalekitami wrócił Dawid i zatrzymał się przez...

2015-09-06

1. W czasie ostatnich wakacji Ks. Bp Ordynariusz Andrzej Jeż przeniósł z naszej parafii po 11 latach Ks. Władysława do Tarnowa, a ks. Marcina po 7 latach do Limanowej – Sowlin. Dziękujemy tym kapłanom za wieloletnią posługę w naszej parafii. Bóg zapłać. Przybył do nas ks. Szczepan Wierzbicki z parafii, której proboszczem i kustoszem jest ks. Stanisław Madeja, nasz pierwszy wikariusz. Życzymy ks. Szczepanowi owocnej pracy duszpasterskiej w naszej parafii. Szczęść Boże.

2. Odpusty ku czci Narodzenia NMP są w Zawadzie k/ Dębicy oraz w Chorzelowie. Szczegóły na plakatach.

3. We wtorek Msza św. za Ojczyznę będzie na Starówce o 18.oo. Godzinę wcześniej adoracja i różaniec w int. Ojczyzny.

4. Msza św. jako podziękowanie ofiarodawcom na operację dla Zosi Marszałek z intencji rodziców będzie w Nowy Rok o godz. 12.oo.

5. Spotkania w tym tygodniu:

-  spotkanie dla dzieci przygotowujących się w tym roku szkolnym do I Komunii św. ze SP nr 11 i 13 oraz ich rodziców będzie w środę o godz. 18.oo. Będą podane ważne informacje dotyczące przygotowania. Obecność obowiązkowa.

-  spotkanie dla DSM-ek będzie w czwartek: I grupa o 17.oo, a II grupa po Mszy św. wieczornej.

-  spotkanie dla ministrantów będzie w sobotę o 10.oo.

-  spotkania dla grupy młodzieżowej AWM są w każdy piątek od 18.oo. 

Zapraszamy.

6. Rekrutacja na Mielecki Uniwersytet Dziecięcy od 8 – 13 lat będzie w Domu Kultury w czwartek i w piątek.

7. Wyższa Szkoła Gospodarki i Zarządzania w Krakowie, Zamiejscowy Wydział  Ekonomii w Mielcu przedłuża na miesiąc wrzesień nabór na studia licencjackie. Szczegóły na afiszu.

8. W ubiegłym tygodniu pracowali: 2 dni – Marian Fijał, 1 dzień – Henryk Kuryś, Jerzy Stachowicz, Stanisław Bryk, Stanisław Kot a za nieprzepracowane dniówki ofiarę na kościół złożyli: Opalowie, Maciej Kriger, Alina i Andrzej Machnikowie, Krystyna Ryczek, Stanisław Cyran. Bóg zapłać. Na obecny tydzień zapraszamy mieszkańców ul. Botanicznej – całość, a niech przygotują się mieszkańcy ul. Zygmuntowskiej – całość. Bóg zapłać róży św. O. Pio za ofiarę na nowe ławki. Na przyszłą niedzielę składka też będzie przeznaczona na ten cel.

9. Ze względu na to, że kapłani uczą lekcji religii w każdy dzień w szkołach od 800 rano (a nawet od 710kancelaria będzie czynna tylko od 16.oo.

10. Odeszli do Pana: + Zbigniew Zięba, lat 57 oraz + Jarosław Draguła, lat 47. Dobry Jezu…