Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na niedzielę, 18 marca 2018

    Piąta Niedziela Wielkiego Postu

    (Jr 31, 31-34)
    Pan mówi: "Oto nadchodzą dni, kiedy zawrę z domem Izraela i z domem Judy nowe przymierze. Nie takie jak przymierze, które zawarłem z ich...

2015-10-18

1. Dzisiaj o godz. 11.oo będzie konsekracja nowego kościoła św. Marka w Mielcu - Rzochowie. Konsekratorem będzie Ks. Bp Ordynariusz Andrzej Jeż.

2. Nabożeństwa różańcowe są codziennie o 17.3o. Zapraszamy!

3. W przyszłą niedzielę wybory do Sejmu i do Senatu. Co na to Episkopat Polski: "Przypominając o prawie do uczestnictwa w wyborach, polscy biskupi zachęcają każdego z wiernych do głosowania w zgodzie z własnym sumieniem, wrażliwym na dobro wspólne i stojącym na straży życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci.

4. Za nieprzepracowane dniówki ofiarę na kościół złożyli: Danuta i Józef Załuccy, Monika i Edmund Szczurowie, Bożena i Janusz Kulpowie. Bóg zapłać.

5. Za dwa tygodnie Uroczystość Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny. Kartki na wypominki są do pobrania za ławkami.

6. Prasa katolicka jest do nabycia u ministrantów. Warto przeczytać w Gościu Niedzielnym jak głosowały poszczególne partie startujące w wyborach w kwestiach np. aborcji czy zmiany płci. Za ławkami są broszurki o bł. ks. Jerzym Popiełuszko. Można je brać do domów. Jest to dar ks. prałata Józefa. Jutro przypada dzień porwania ks. Jerzego w Górsku, potem nastąpiła męczeńska śmierć i znalezienie zwłok obok tamy w Włocławku. Módlmy się za przyczyną bł. ks. Jerzego za naszą Ojczyznę.