Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na czwartek, 27 kwietnia 2017

    (Dz 5,27-33)
    Gdy słudzy przyprowadziwszy apostołów, stawili ich przed Sanhedrynem, arcykapłan zapytał: Zakazaliśmy wam surowo, abyście nie nauczali w to imię, a oto napełniliście Jerozolimę waszą nauką i chcecie ściągnąć...

2015-11-01

1. Jednoczymy się dzisiaj z niebem i ze Wszystkimi Świętymi prosząc ich o pomoc. Już po południu my będziemy prosić Boga o wysłuchanie próśb naszych zmarłych podczas nabożeństw popołudniowych. Na Cmentarzu Komunalnym o 12.oo i 14.3o, a na Cmentarzu Parafialnym o 14.3o. Nie będzie Mszy św. o 14.3o. Na Cmentarzach będą kwestować nasi klerycy na rzecz Seminarium Duchownego w Tarnowie. Codziennie przez miesiąc listopad odprawiamy Mszę św. o 18  za zmarłymi wypominanymi w naszym kościele i codziennie o 17.3o, będą wypominki połączone z różańcem. Jutro Dzień zaduszny. Msze św. o godz. 7.3o i 9.oo, a także o 16.oo i o 18.oo

2. Zmiana tajemnic róż różańcowych będzie w przyszłą niedzielę po Mszy o 7.3o, natomiast Dzień skupienia dla narzeczonych o 14.oo.

3. Spotkanie formacyjne dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców będzie w środę o 17.3o.

4. Od środy rozpoczną się w Mielcu Chrześcijańskie Dni Formacyjne pt. Pamięć i tożsamość. Źle jak ktoś nie ma pamięci, opanowała go skleroza, jeszcze gorzej jak ktoś nie ma pamięci religijnej. Otóż 1050 lat temu nasz naród przyjął Chrzest św. Przez 1050 lat dokonuje się w naszym narodzie chrześcijańska formacja. Warto wiedzieć, że w Europie ten proces trwa jeszcze dłużej i to z różnym skutkiem. O tym zjawisku powie nam za tydzień ks. prof. Antoni Żurek z Tarnowa. Program jest w gablotach i kończy się pielgrzymką na Jasną Górę w sobotę, 21 listopada. Musimy po tych kazaniach dać odpowiedź sobie samemu: Jak u mnie jest z pamięcią religijną, a przede wszystkim jak jest z naszą tożsamością.

5. W tym tygodniu przypada I piątek. W czwartek o 18.oo zapraszamy młodzież klas III Gimnazjum Msze św. w piątek o godz. 9.oo – 16.oo – 18.oo. Spowiadamy przed Mszami. Młodzież klas I i II Gimnazjum zapraszamy na piątek na godz. 18.oo.

6. W pierwszą sobotę – nabożeństwo przebłagalne o 17.oo.

7. Za nieprzepracowane dniówki ofiarę na kościół złożyli: Krystyna i Andrzej Jemiołowie oraz Halina i Marek Bąbała. Bóg zapłać.

8. Odeszli od nas: + Karolina Setera, lat prawie 100 oraz Władysław Urban, lat 92. Dobry Jezu…