Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na wtorek, 20 marca 2018

    Dzień powszedni

    (Lb 21, 4-9)
    Od góry Hor szli Izraelici w kierunku Morza Czerwonego, aby obejść ziemię Edom; podczas drogi jednak lud stracił cierpliwość. I zaczęli mówić przeciw Bogu i Mojżeszowi:...

2015-11-08

1. Codziennie o 17.3o wypominki połączone z różańcem, a o godz. 18.oo Msza św. za dusze wypominane w naszym kościele.

2. We wtorek o 18.oo będzie w Kanie spotkanie z p. Piotrem Szubarczykiem pt. "Listopadowe polskie śpiewanie".

3. W środę – Dzień Niepodległości. Msza św. w int. Ojczyzny w Bazylice o godz. 9.3o, a u nas o 18.oo. Po Mszy św. o godz. 18.oo w naszym kościele będą Wypominki Narodowe. W tym roku będziemy się modlić za poległych za Ojczyznę z naszych mieleckich okolic. Zapraszamy. Przyjście będzie świadczyło o naszej świadomości patriotycznej. Zapamiętajmy i zadbajmy o naszą tożsamość religijną.

4. Wykład prof. Mieczysława Ryby pt. ”Znaczenie religii katolickiej dla tożsamości narodowej Polaków” odbędzie się w sobotę o godz.16. 30 w Kanie.

5. W najbliższą niedzielę przypada czwarta rocznica obwołania Matki Bożej Nieustającej Pomocy - Patronką Miasta Mielca. Msza św. pod przewodnictwem ks. inf. Władysława Kostrzewy będzie na Osiedlu o godz. 12.oo. Też o 12.oo w naszym kościele będzie przyjęcie dziewczyn ze starszej grupy DSM na poszczególne stopnie formacji.

6. Za nieprzepracowane dniówki ofiarę na kościół złożyli Zofia i Jan Żelasko. Za te ofiarę i za dzisiejszą składkę budowlaną. Bóg zapłać.

7. W przyszłą niedzielę będzie składka na Światowe Dni Młodych, a do puszek na pomoc kościołom na Wschodzie. Oto stosowny komunikat Episkopatu: W tym roku, w sposób szczególny, chcemy pomóc prześladowanym chrześcijanom w Syrii, dlatego prosimy Was o modlitwę i ofiary na rzecz naszych cierpiących braci i sióstr.

8. Odeszli z nasze społeczności: + Małgorzata Domaniewicz, lat 25; + Tomasz Bator, lat 29; + Maria Kozłowska, lat 64. Dobry Jezu…