Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na piątek, 15 grudnia 2017

    (Iz 48,17-19)
    Tak mówi Pan, twój Odkupiciel, Święty Izraela: Jam jest Pan, twój Bóg, pouczający cię o tym, co pożyteczne, kierujący tobą na drodze, którą kroczysz. O gdybyś zważał na...

2015-11-15

1. Codziennie wypominki z różańcem w naszym kościele o 17.3o, a o 18.oo Msza św. za dusze wypominane.

2. Dziękujemy dyrekcji i nauczycielom Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Mielcu za przygotowanie i przeprowadzenie Wypominków Narodowych poświęconych w tym roku kapłanom – bohaterom ziemi mieleckiej m.in. Bł. Ks. Romanowi Sitce, który wybudował dla Mielca bursę, Ks. Ludwikowi Ruczce, proboszczowi kolbuszowskiemu i dziekanowi mieleckiemu, który 471 powstańców styczniowych przywrócił rodzinom, nazywanym ojcem sybiraków, Ks. Edmundowi Oraczewskiemu, proboszczowi ze Starówki, który niósł pomoc powstańcom styczniowym, Ks. Józefowi Smaczniakowi, pochodzącemu z Rzochowa, który organizował akcję wysyłania paczek Polakom deportowanym w głąb Rosji. Portrety są wywieszone na planszy. Niech to będzie dla nas zachętą dla kształtowania postaw patriotycznych i brania udziału w takich uroczystościach, bowiem bardzo mało nas było.

3. Za nieprzepracowane dniówki ofiarę na kościół złożyli: Teresa i Józef Mazurkiewiczowie, Rozalia i Stanisław Głodowie, Czesława Przydział, Helena Orłowska, Irena i Adam Jastrzębowie, Elżbieta i Andrzej Kaganowie. Bóg zapłać.

4. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę na rzecz Światowych Dni Młodzieży oraz za ofiary składane do puszek po wyjściu z kościoła na Syrię. Jak dzisiaj słyszeliśmy, nasz mielecki Synaj będzie w sobotę i niedzielę za dwa tygodnie. Spodziewamy się ok. 3.000 młodzieży z całej diecezji. Chcemy być dla nich gościnni i poczęstować ich obiadem - ofiary do puszek będziemy zbierać w przyszłą niedzielę.