Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na niedzielę, 21 stycznia 2018

    Trzecia Niedziela zwykła

    (Jon 3,1-5. 10)
    Pan przemówił do Jonasza po raz drugi tymi słowami: „Wstań, idź do Niniwy, wielkiego miasta, i głoś jej upomnienie, które Ja ci zlecam”. Jonasz wstał...

2015-11-29

1. Pierwsza niedziela Adwentu. Roraty w każdą niedzielę o 6.3o i o 18.oo, a w dni powszednie o 18.oo. Pół godziny przed roratami śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP. Zapraszamy dzieci w dni powszednie na 17.3o. Wypominki w końcu listopada będą przedstawiane Panu Bogu Miłosiernemu przez pośrednictwo Niepokalanej NMP w Godzinkach.

2. Dzisiaj w Domu Kultury wykład dra nauk med. Jana Żuchowskiego nt. "Trudno gojące się rany" o 13.oo.

3. W środę będzie spotkanie formacyjne dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. i ich rodziców o 17.3o.

4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Do chorych pojedzie kapłan w piątek od 10.oo i od 19.oo. Spowiadamy przed Mszami świętymi, a młodzież i dzieci zapraszamy w następującym porządku: w czwartek młodzież klas III Gimnazjum od 17.oo, a o 18.oo będzie dla nich Msza św. W piątek spowiadamy przed godz. 9.oo rano, natomiast po południu od 15.oo dzieci  Szkół Podstawowych i Msza św. o 16.oo, a potem spowiedź młodzieży klas I i II Gimnazjum i Msza św. dla nich o 18.oo. W I sobotę miesiąca nabożeństwo wynagradzające przy wystawionym Panu Jezusie w monstrancji o 17.oo.

5. W związku z organizowanym w najbliższą sobotę i niedzielę Synajem szukamy chętne rodziny, które przyjmą na tę jedną noc z soboty na niedzielę młodych ludzi. Pielgrzymi idący co roku na Jasną Górę wiedzą jak gościnne potrafią być polskie rodziny, dlatego liczymy, że otworzycie drzwi swoich domów czy mieszkań dla tych młodych ludzi. Zgłoszenia chętnych rodzin do środy w zakrystii bądź u ks. Mariusza. Zachęcamy także młodzież naszej parafii do wzięcia udziału w tym wydarzeniu - sobota o godz. 12.oo w kościele Ducha św.      

6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.oo będzie w naszym kościele św. Mikołaj. Rodziców małych dzieci prosimy o wcześniejsze przyjście do zakrystii. Na spotkanie ze św. Mikołajem zapraszamy wszystkie grupy parafialne. Również w przyszłą niedzielę o 12.oo rozpocznie się Jarmark Świąteczny przy Bazylice św. Mateusza w Mielcu.

7. Jak już zapowiadaliśmy dzisiaj po Mszy św. niech młodzież Gimnazjum podejdzie do zakrystii, by pobrać opłatki i roznieść po mieszkaniach w blokach. Podpisujemy listy osobiście z kwotą. Pan organista i panowie kościelni też już rozpoczną roznoszenie opłatków. Wiedzmy, że to jest część wynagrodzenia za ich pracę. Bóg zapłać.

8. Prowadzi się nabór ochotników do służby przygotowującej na potrzeby kształcenia w korpusie szeregowych. Zainteresowani niech zgłoszą się do Wydziału Rekrutacji ul. Legionów 25.

9. Za nieprzepracowane dniówki ofiarę na kościół złożyli: Chrobakowie, Zofia i Ryszard Moskalowie, Turkowie, Maria Pryga, Jadwiga i Adam Malczyńscy, Małgorzata i Krzysztof Waleniowie, Ewa i Adam Trzpisowie. Bóg zapłać.

10. Prasa katolicka jest do nabycia u ministrantów. Można też nabyć wieńce adwentowe, świece wigilijne i kalendarze rolników u członków Domowego Kościoła.

11. Odeszli do Pana: + Zofia Pietryka, lat 97 i + Augustyn Motyka, lat 58. Dobry Jezu…