Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na niedzielę, 23 lipca 2017

    XVI niedziela zwykła

    (Mdr 12,13.16-19)
    Panie, nie ma oprócz Ciebie boga, co ma pieczę nad wszystkim, abyś miał dowodzić, że nie sądzisz niesprawiedliwie, Podstawą Twojej sprawiedliwości jest Twoja potęga, wszechwładza Twa...

2015-12-06

1. We wtorek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w naszym kościele będą o 7.3o - 9.oo - 16.oo - 18.oo. Na Starówce będzie o 18.oo Msza św. za Ojczyznę.

2. W przyszłą niedzielę rocznica wprowadzenia stanu wojennego i modlitwa za naszą Ojczyznę, zwłaszcza na Mszy św. o godz. 12.oo.

3. W przyszłą niedzielę niech podejdzie do zakrystii młodzież z Gimnazjum, by pobrać  Trynitasy i roznieść po mieszkaniach i blokach. Będzie tam plan rekolekcji adwentowych i to, że spowiedź św. adwentowa będzie za dwa tygodnie - cały dzień - w sobotę, 19 grudnia. To będzie dla naszej parafii ostatni czas na spowiedź, gdyż w inne dni będziemy wyjeżdżać do sąsiednich parafii. Uszanujmy ten nasz czas. Wykorzystajmy dla dobra naszej duszy korzystając z Roku Miłosierdzia, który już we wtorek rozpocznie Ojciec św. Franciszek. Przyjdźmy!

4. Przypominamy, że do przyszłej niedzieli zapisujemy w zakrystii uczestnictwo w Wigilii dla samotnych.

5. Składka budowlana przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na pokrycie kosztów zrobienia trzech bram. Są one już założone. W przyszłości musimy jeszcze założyć mechanizmy otwierające. Za nieprzepracowane dniówki ofiarę na kościół złożyli: Helena i Tadeusz Taborowie, Danuta Draguła, Tadeusz Gałda. Bóg zapłać.

6. W ubiegłym tygodniu zmarli: + Józef Wiącek, lat 61 oraz + Maciej Wieczerzak, lat 29, którego pogrzeb będzie we wtorek. Dobry Jezu…