Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na niedzielę, 18 lutego 2018

    Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu

    (Rdz 9, 8-15)
    Tak rzekł Bóg do Noego i do jego synów: "to Ja zawieram przymierze z wami i z waszym potomstwem, które po was będzie; z...

2015-12-13

1. W piątek zapraszamy wszystkie Róże "Żywego Różańca" na adwentowy dzień skupienia. Rozpocznie się o 16.3o konferencją, potem Różaniec, Godzinki i Msza św. Również w piątek o godz. 9.3o będzie z naszego placu kościelnego odbiór niepotrzebnego sprzętu AGD, telewizorów, komputerów itp. Sprzęt można przywieźć dzień wcześniej i schować go do garażu. Dochód z części będzie przeznaczony na pomoc Kościołowi na Wschodzie. W Polsce była już składka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie. W naszej parafii będzie składka na ten cel  do puszek w przyszłą niedzielę.

2. Za nieprzepracowane dniówko ofiarę na kościół złożyli: Zofia i Wiesław Niziołkowie, Stanisława i Zdzisław Ujasowie, Irena i Czesław Kopaczowie, Smoleniowie, Chlebiccy, Wanda i Jan Starzykowie, Wojtasowie, Łaszycowie, Bronisław Draguła, Jolanta i Leszek Kubas, Stanisław Cieszyński. Bóg zapłać. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę przeznaczoną na pokrycie kosztów wykonania 3 bram dla naszego ogrodzenia.

3. Już w sobotę rozpoczynają się rekolekcje – Spowiedzią świętą. Spowiadamy cały dzień. Niech nikt nie odkłada spowiedzi później, gdyż w inne dni wyjeżdżamy na spowiedź do innych parafii. Nie można liczyć też na spowiedź o godz. 18.oo. Zamawiający intencje Mszy św. na sobotę niech sprawdzą w gablocie lub dobrze słuchają ogłoszeń, o której godzinie będzie odprawiona ich Msza. Dzisiaj prosimy młodzież z Gimnazjum na rozniesienie Trynitasów  oraz obrazów ołtarza MB Różańcowej z naszego kościoła. Chodząc po kolędzie będziemy chcieli je - oprawione - poświęcić. Mamy do młodzieży prośbę, by pozostałe Trynitasy czy obrazy przynieść do zakrystii. Opłatki są już rozniesione. Bóg zapłać za ofiary. Kto nie ma opłatków niech się zgłosi do zakrystii.

4. Prasa katolicka jest do nabycia u ministrantów. Gdyby harcerze sprzedawali nam sianko, to należy wziąć, gdyż przez to wspomagamy ich działalność. Kto chciałby wesprzeć chorego 9-cio letniego Kamila Dula z Mielca niech podejdzie do Zespołu Szkół Technicznych w sobotę na godz. 18.oo. Tam będzie koncert charytatywny i tylko trzeba mieć w ręku najmniej 5 zł.

5. Odszedł do Pana + Zenon Galas lat 57. Dobry Jezu…