Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na poniedziałek, 22 stycznia 2018

    Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Wincentego, diakona i męczennika

    (2 Sm 5, 1-7. 10)
    Wszystkie pokolenia izraelskie zeszły się u Dawida w Hebronie i oświadczyły mu: „Oto my jesteśmy kości twoje...

2015-12-20

1. Po wczorajszej spowiedzi św. dzisiaj rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe, które prowadzi o. Piotr Łoza, paulin. Nie wolno sądzić, że każdy kto był do spowiedzi św. to już jest po rekolekcjach. By zyskać odpust zupełny trzeba najmniej wysłuchać trzech nauk rekolekcyjnych. Składka na pokrycie kosztów związanych z rekolekcjami będzie w środę na Mszach.

2. We wtorek od godz. 11.oo pojedzie kapłan do chorych. Kto chciałby dopisać chorych niech uczyni to dzisiaj w zakrystii.

3. Spotkanie wigilijne dla samotnych będzie w Mielcu przy placu Armii Krajowej w środę o godz. 16.oo.

4. U nas pasterka o godz. 24.oo Natomiast w Boże Narodzenie i w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia Msze św. tak jak w niedzielę. Kolęda będzie od wtorku. Dzień wcześnie przyjdą zapowiedzieć ministranci i rozniosą cegiełki na nowy rok oraz kolędnicy misyjni.

5. Jeden rząd nowych dębowych ławek jest już ustawiony w kościele. Starczyło nam pieniędzy na zapłatę. Drugi rząd ławek ma być na Wielkanoc.

6. Dzisiaj ofiary do puszek składamy na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

7. Za nieprzepracowane dniówki ofiarę na kościół złożyli: Danuta i Tadeusz Rżany, Janina Haracz, Antoni Witas, Krystyna i Franciszek Górscy, Świerczkowie, Jadwiga i Jacek Mleczko, Janina Krzystyniak, Trembińscy, Monika i Roman Misiągowie, Maria i Michał Robakowie. Bóg zapłać.

8. Od Bożego Narodzenia będą otworzone toalety. Szalety są połączone z pomieszczeniami gospodarskimi. Wejście po zewnętrznej stronie ogrodzenia. Dla pań po prawej stronie, a dla mężczyzn po lewej stronie dyżurki.

9. Sprawa pilna. Kto chciałby mieć potwierdzenie bankowe za 2015 r. niech na kartce z imieniem i nazwiskiem, adresem i kwotą złoży w zakrystii jutro, a najpóźniej we wtorek.

10. Prasa katolicka jest do nabycia u ministrantów. Są jeszcze świece wigilijne na nasz stół oraz kalendarze rolnicze, a także kadzidło, węgielek i kredę na święto Trzech Króli.

11. Msze św. wspólnotowe i jubileuszowe. Kto ma Mszę św. zamówioną niech dobrze słucha ogłoszeń, gdyż są zmiany.

12. Odeszła do Pana + Janina Karkut, lat 73. Dobry Jezu…