Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na niedzielę, 23 lipca 2017

    XVI niedziela zwykła

    (Mdr 12,13.16-19)
    Panie, nie ma oprócz Ciebie boga, co ma pieczę nad wszystkim, abyś miał dowodzić, że nie sądzisz niesprawiedliwie, Podstawą Twojej sprawiedliwości jest Twoja potęga, wszechwładza Twa...

Odnowa w Duchu Świętym "Żywa Woda"

Spotkania Odnowy w Duchu Świętym odbywają się w czwartki po mszy świętej o 18.Logo

 

Duch Święty to przedziwne tchnienie życia,
to jakby wiatr usłużnie przynoszący wilgoć na pustynię.

/Kard. Stefan Wyszyński/

 

 

 

 

 

Gołąb

Doświadczenie Apostołów w dniu Pięćdziesiątnicy „I wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym” (Dz 2,4) jest bliskie członkom wspólnot Odnowy w Duchu Świętym w Polsce i na całym świecie. Wspólnoty są owocem żarliwej modlitwy i dyskusji, których inicjatorem był Kardynał Suenes oraz późniejszych dokumentów II Soboru Watykańskiego. Pierwsze wspólnoty powstały w Stanach Zjednoczonych w 1967 roku natomiast w Polsce wspólnoty odnowy istnieją od 1975 roku. Liderami, którzy zapoczątkowali to dzieło w Polsce byli ks. biskup Bronisław Dembowski, ks. Marian Piątkowski, ks. Andrzej Grefkowicz, o. Józef Kozłowski SJ. Naszym celem jest odnowienie relacji z Jezusem. Naszą radością jest życie z Nim. Naszym Panem, Zbawicielem i Przyjacielem jest Jezus Chrystus. Naszą pomocą w życiu jest sam Bóg działający w swoim Duchu Świętym.

Aby te cele realizować, spotykamy się na modlitwie uwielbienia, dziękczynienia i prośby oraz rozważamy Słowo Boże. Prowadzimy grupki dzielenia się wiarą, posługę potrzebującym, dzieło modlitwy za Ojczyznę, za miasto, za dzieci. Ogarniamy modlitwą kandydatów do bierzmowania, a w pierwsze soboty miesiąca wynagradzamy Niepokalanemu Sercu Maryi podczas adoracji Najświętszego Sakramentu.

Wspólnota corocznie w parafii przeżywa formacyjne rekolekcje odnowy życia, zwane Seminarium. Członkowie wyjeżdżają na forum charyzmatyczne, rekolekcje ignacjańskie, lectio divina, ogólnopolskie czuwania wspólnot w Częstochowie oraz pielgrzymki.
Wspólnota ma świeckiego lidera i animatorów. Opiekunem duchowym jest ks. Jerzy Ciećko.

Wspólnota w Duchu Świętym „Żywa Woda” gromadzi swoich członków wokół Jezusa na modlitwie uwielbienia w każdy czwartek po Mszy Świętej wieczornej w sali katechetycznej na plebani.

Przyjść może każdy, kto pragnie być blizej Jezusa.

Zapraszamy!

 

Co słychać we wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym „Żywa Woda”

Rekolekcje, pielgrzymki, spotkania modlitewne, dzielenie się wiarą, wzajemna pomoc to nasza droga podążania za Chrystusem. Ostatnie miesiące bogate były w różne wspólnotowe wydarzenia.
Szczególne przeżycia naszych członków związane były z obecnością na Forum charyzmatycznym w Łodzi (4-6. 10 2013), którego tematy były związane z Bogiem Ojcem. Głoszone konferencje – „Ojcze nasz, szczególna modlitwa bliskości”, „Ojciec mi błogosławi”, „Dziecko Ojca” pozwoliły doświadczyć i przyjąć błogosławieństwa Boga Ojca. W zaufaniu mogliśmy stanąć razem z Jezusem i modlić się do Ojca, który jest w Niebie.

Bogactwem łask Bóg obdarzył nas w czasie rozważań nad naszą wolnością w Chrystusie w czasie Podkarpackiego Forum w Krośnie( 9-10.11.2013). Doświadczyliśmy ewangelicznych słów, które wypowiedział Chrystus: "Duch Pański spoczywa na Mnie, ponieważ Mnie namaścił i posłał Mnie (…), abym uciśnionych odsyłał wolnymi" (Łk 4, 18-19).

Na drodze naszego wzrastania towarzyszy nam Maryja. To Jej zawierzyliśmy nasze życie i nasze rodziny w czasie dziękczynnej pielgrzymki do Częstochowy w Dzień Jej Święta - 8 grudnia 2013 i 2 lutego 2014.

Umocnienia wiary doświadczyliśmy uczestnicząc w sesji rekolekcyjnej „Walka duchowa” w Tarnowie – Mościce w dniach (7-8.02.2014). O Remigiusz Recław poprowadził nas w rozważaniach nad zmaganiami ze swoimi słabościami oraz przeciwnościami dnia codziennego. Wiemy, że możemy zawsze zwyciężać w Chrystusie i że w tych zmaganiach nie jesteśmy sami. Pragniemy głosić tę radość podążania za Chrystusem, bo jak śpiewaliśmy w czasie sesji; „Nasza droga jest pewna, na jej końcu Światłość jest, która wciąż mi mówi jak mam dalej iść”.

Chwała Panu!