Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na niedzielę, 18 lutego 2018

    Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu

    (Rdz 9, 8-15)
    Tak rzekł Bóg do Noego i do jego synów: "to Ja zawieram przymierze z wami i z waszym potomstwem, które po was będzie; z...

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci
Spis treści
Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci
Historia PDMD
Wszystkie strony
Spotkania PDMD odbywają się w czwartki o 15.00 i piątki o 15.30
" Niebo - pisze Jan Paweł II - jest dla tych, którzy są prości jak dzieci, tak pełni zawierzenia jak one, tak pełni dobroci i czyści. Tylko tacy mogą odnaleźć w Bogu swojego Ojca i stać się za sprawą Jezusa również dziećmi Bożymi " /List do dzieci/

Patronem PDMD jest Dzieciątko Jezus. Pan Jezus w Ewangelii ukazuje dziecko jako wzór dla tych, którzy są na drodze do Królestwa Bożego.

 

Papież W naszej parafii Papieskie Dzieło Dziecięctwa Misyjnego istnieje od kilku lat. Związane jest z nim kilkadziesiąt dzieci. Spotykamy się raz w tygodniu, a w prowadzeniu PDMD-u pomaga kilka animatorek I panie katechetki . Spotkanie - to przede wszystkim modlitwa za misje i misjonarzy, poszerzanie swojej wiedzy o misjach (dzieci same przygotowują różnego typu relacje, streszczenia, przedstawienia). Spotkania rozpoczynają się i kończą wspólnie, zaś na "środkową" jego część dzielimy się na grupy wiekowe. Ważną rolę odgrywa też śpiew, który - jak się okazuje - jest bliski każdemu sercu. Są zwykłe piosenki religijne, piosenki o misjach czy wreszcie piosenki z misji (np. "O mfumu Jezu kulumuka"). Te ostatnie śpiewają z ogromnym przekonaniem. Udało się nam przygotować i przeprowadzić, największą "akcję" misyjną Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci - styczniowych "Kolędników misyjnych", którzy przemierzają od domu do domu kolędując i zbierając ofiary na rzecz dzieci na misjach. "Akcja" ta przeszczepiona do Polski z Austrii i Niemiec zdaje i u nas coraz bardziej egzamin.

 

 

LogoNa koniec warto jeszcze wspomnieć, że w innych mieleckich parafiach także istnieje i działa PDMD, realizując hasło: "Dzieci dzieciom misji". My zapraszamy na nasze spotkania wszystkich tych, którzy chcą podzielić się swoją wiarą dla dobra innych, a przez to umocnić również swoją wiarę, bo - jak mówi często powtarzane w ostatnich latach hasło - "Wiara umacnia się, gdy jest przekazywana".