Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na niedzielę, 26 marca 2017

    IV niedziela Wielkiego Postu

    (1 Sm 16,1b.6-7.10-13a)
    Pan rzekł do Samuela: Napełnij oliwą twój róg i idź: Posyłam cię do Jessego Betlejemity, gdyż między jego synami upatrzyłem sobie króla. Kiedy przybyli,...

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci
Spis treści
Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci
Historia PDMD
Wszystkie strony
Spotkania PDMD odbywają się w czwartki o 15.00 i piątki o 15.30
" Niebo - pisze Jan Paweł II - jest dla tych, którzy są prości jak dzieci, tak pełni zawierzenia jak one, tak pełni dobroci i czyści. Tylko tacy mogą odnaleźć w Bogu swojego Ojca i stać się za sprawą Jezusa również dziećmi Bożymi " /List do dzieci/

Patronem PDMD jest Dzieciątko Jezus. Pan Jezus w Ewangelii ukazuje dziecko jako wzór dla tych, którzy są na drodze do Królestwa Bożego.

 

Papież W naszej parafii Papieskie Dzieło Dziecięctwa Misyjnego istnieje od kilku lat. Związane jest z nim kilkadziesiąt dzieci. Spotykamy się raz w tygodniu, a w prowadzeniu PDMD-u pomaga kilka animatorek I panie katechetki . Spotkanie - to przede wszystkim modlitwa za misje i misjonarzy, poszerzanie swojej wiedzy o misjach (dzieci same przygotowują różnego typu relacje, streszczenia, przedstawienia). Spotkania rozpoczynają się i kończą wspólnie, zaś na "środkową" jego część dzielimy się na grupy wiekowe. Ważną rolę odgrywa też śpiew, który - jak się okazuje - jest bliski każdemu sercu. Są zwykłe piosenki religijne, piosenki o misjach czy wreszcie piosenki z misji (np. "O mfumu Jezu kulumuka"). Te ostatnie śpiewają z ogromnym przekonaniem. Udało się nam przygotować i przeprowadzić, największą "akcję" misyjną Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci - styczniowych "Kolędników misyjnych", którzy przemierzają od domu do domu kolędując i zbierając ofiary na rzecz dzieci na misjach. "Akcja" ta przeszczepiona do Polski z Austrii i Niemiec zdaje i u nas coraz bardziej egzamin.

 

 

LogoNa koniec warto jeszcze wspomnieć, że w innych mieleckich parafiach także istnieje i działa PDMD, realizując hasło: "Dzieci dzieciom misji". My zapraszamy na nasze spotkania wszystkich tych, którzy chcą podzielić się swoją wiarą dla dobra innych, a przez to umocnić również swoją wiarę, bo - jak mówi często powtarzane w ostatnich latach hasło - "Wiara umacnia się, gdy jest przekazywana".