Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na środę, 29 marca 2017

    (Iz 49,8-15)
    Tak mówi Pan: Gdy nadejdzie czas mej łaski, wysłucham cię, w dniu zbawienia przyjdę ci z pomocą. A ukształtowałem cię i ustanowiłem przymierzem dla ludu, aby odnowić kraj,...

Zespół muzyczny "Łódź Piotrowa"

Spotkania i próby zespołu odbywają się w piątki o 15.30

 

Zespół dziecięcy "ŁÓDŹ PIOTROWA"   


Sprawami muzycznymi zajmuje się
p. Jan Robak, organista parafii.


Zespół w czasie Mszy Świętych pełni rolę scholi parafialnej, wykonując psalmy responsoryjne oraz pieśni. Natomiast poza parafią podczas koncertów zespół wykonuje własny repertuar wykorzystując współczesne rytmy. Każdy koncert ma charakter religijny. Prowadzą go zawsze dwie osoby z zespołu i każdą piosenkę poprzedzają odpowiednim komentarzem. Jeśli widownia jest dziecięca, to zespół zawsze proponuje wspólny śpiew lub  zabawę z gestykulacją przy niektórych piosenkach. Jeśli widownia składa się z dorosłych osób, treść komentarzy do piosenek odpowiednio się zmienia.

Zespół ma w swoim dorobku płytę, na której znajduje się 18 piosenek. Płyta została nagrana do użytku własnego. Jedna piosenka z tej płyty zatytułowana "Anioł Stróż" ukazała się ostatnio na płycie dołączonej do miesięcznika dziecięcego, który również nosi nazwę "Anioł Stróż".

Próby zespołu odbywają, się w piątki, o godz.15.30   

/w Wielkim Poście we wtorki o godz. 15.30/