Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na wtorek, 23 stycznia 2018

    Dzień powszedni

    (2 Sm 6, 12b-15. 17-19)
    Poszedł Dawid i sprowadził z wielką radością Arkę Bożą z domu Obed-Edoma do Miasta Dawidowego. Ilekroć niosący Arkę Pańską postąpili sześć kroków, składał w...

Miasteczko Modlitewne obok sanktuarium bł. Karoliny

Młodzi z całej Polski zamieszkają w namiotach obok sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie. Od 25 lipca do 2 sierpnia odbędzie się tam wakacyjne "Miasteczko Modlitewne". Będą dyskusje, spotkania w grupach, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, czuwania modlitewne. Nie zabraknie też dobrej zabawy przy ognisku i koncertów zaproszonych zespołów.

 Miasteczko Modlitewne jest ogólnopolską inicjatywą KSM, której głównym celem jest pogłębianie wiary wśród młodzieży. Impreza potrwa dziewięć dni i wpisuje się w corocznie organizowany festyn parafialny organizowany z okazji urodzin bł. Karoliny Kózkówny. Młodzi będą tworzyć klimat spotkania poprzez pobyt w miasteczku namiotowym i przygotowywanie wspólnych posiłków. Na program dnia złożą się m.in. Eucharystia, tematyczne spotkania formacyjne, Koronka do Bożego Miłosierdzia i wieczór z Karoliną. Młodzież będzie też uczestniczyć w Drodze Krzyżowej w Wał - Rudzie, która prowadzi przez las od domu błogosławionej do miejsca jej męczeńskiej śmierci w obronie dziewictwa. Tematyka poszczególnych dni będzie związana z czystością, cierpieniem i modlitwą.

25 lipca w dniu rozpoczęcia Miasteczka Modlitewnego w Zabawie odbędą się obchody rocznicy Akcji III Most, podczas której w czasie II wojny światowej partyzanci przekazali Anglikom niemiecki pocisk V2. Młodzież pozna historię i będzie mogła się spotkać z kombatantami, którzy uczestniczyli w tej akcji.

Natomiast 1 sierpnia w Zabawie odbędą się urodziny Karoliny. Jest to największa i najbardziej znana impreza religijno-kulturalna w parafii, podczas której odbywają się koncerty, przedstawienia, loterie, a parafię w tym czasie odwiedza nawet kilka tysięcy osób. O 14.30 rozpocznie się festyn, a o godz. 18.00 będzie koncert urodzinowy Antoniny Krzysztoń.

Ważnym elementem będzie miasteczko namiotowe, które zostanie zorganizowane na wzór górskich namiotowych baz studenckich. Będzie ono zarządzane przez „kierownika bazy”, u którego każdy uczestnik będzie się musiał zakwaterować i zaakceptować regulamin imprezy. Docelowo, organizatorzy zapewniają kilkanaście miejsc noclegowych w namiotach, nie zwalnia to jednak z obowiązku przyjazdu uczestników z własnym namiotem. Grupa koordynatorów będzie każdego dnia wyznaczać grupy osób odpowiedzialnych za porządek, bezpieczeństwo, wyżywienie.

Organizatorami Miasteczka Modlitewnego są: parafia w Zabawie, prezydium Rady Krajowej Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, Katolickie Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Rzeszowskiej i Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Tarnowskiej.

Źródło: http://www.diecezja.tarnow.pl/index_01.php?aktu=4353