Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na piątek, 28 lipca 2017

    (Wj 20,1-17)
    Mojżesz wyprowadził lud z obozu naprzeciw Boga i ustawił u stóp góry. Wtedy mówił Bóg wszystkie te słowa: Ja jestem Pan, twój Bóg, który cię wywiódł z ziemi...

ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W XXVIII PPT

Plakat XXVIII PPTMinął kolejny rok i znowu niebawem, na sierpniowy szlak wiodący na Jasną Górę wyruszą rzesze pielgrzymów. 17 sierpnia 2010 r. z Placu Katedralnego w Tarnowie powędruje na dziewięciodniowe rekolekcje w drodze XXVIII Piesza Pielgrzymka Tarnowska. Ta wędrówka, to zaproszenie, jakie kieruje do nas o poranku Pan Bóg, aby pozostawić swoich bliskich, swoją pracę, swoje codzienne obowiązki i we wspólnocie pielgrzymów iść przez kolejne dni, na spotkanie z naszą Matką, która czeka w Jasnogórskim sanktuarium.

Spotkanie przedpielgrzymkowe będzie miało miejsce 8 sierpnia 2010 roku, o godzinie 16:00, w Bazylice Św. Mateusza. Bezpośrednio przed spotkaniem, rozpocznie pracę sekretariat grupy (w budynku wikarówki), gdzie będzie można dokonywać zapisów i odbierać legitymacje, a także rezerwować miejsca w autobusach powrotnych z Jasnej Góry.

W tym roku grupa 16 św. Szymona wchodzi na Jasną Górę jako pierwsza. Jest to wielkie wyróżnienie dla „szesnastki”, ponieważ otwiera ona Pielgrzymkę Tarnowską i wchodzi na Jasnogórski szczyt z ks. biskupem. Wybrani porządkowi „Szymonków” pilnują przejścia poszczególnych grup w Kaplicy Cudownego Obrazu. Ponadto, przedstawiciele naszej grupy czynnie uczestniczyć będą w liturgii słowa na Mszy św. odprawianej na Jasnogórskich Wałach.

Więcej: http://www.16.ppt.lap.pl/