Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na wtorek, 17 października 2017

    Wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika

    (Rz 1,16-25)
    Ja nie wstydzę się Ewangelii, jest bowiem ona mocą Bożą ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka. W...

Pielgrzymi szykują się do drogi- zostało zaledwie kilka dni

Śpiwory, namioty, karimaty, wygodne buty no i jeszcze coś na komary to rzeczy, w które powinien wyposażyć się każdy pielgrzym. Przed uczestnikami długa droga i muszą być gotowi na każdą okazję. Przygotowania idą pełną parą, bo Piesza Pielgrzymka Tarnowska rusza już za 4 dni. Tym, którzy pierwszy raz wyruszają w tym roku na Jasną Górę, doświadczeni pielgrzymi radzą, co powinno się znaleźć w plecaku każdego uczestnika.

Posłuchaj:

Pani Jolanta, która pielgrzymuje od lat zauważa także zmiany jakie zachodzą z każdym rokiem. Jak przyznaje na pielgrzymce jest coraz więcej udogodnień. Noclegi w stotołach zdarzają się rzadziej, a na plecach nie trzeba dźwigać już ciężkich plecaków wypełnionych po brzegi konserwami, bo wszystko można nabyć na postojach.

Posłuchaj:

Tarnowska pielgrzymka będzie też obecna na Wirtualnej Mapie Pielgrzymek, pątnicy mogą zamieszczać galerie MMS-owe i tworzyć mikroblogi. W tym roku 'Opoka' organizuje też konkurs na najciekawsze zdjęcie MMS-owej galerii. Nagrodą jest pielgrzymka do Ziemi Świętej dla dwóch osób. Szczegóły znaleźć można pod adresem epielgrzymka.pl.

Źródło: RDN