Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na piątek, 20 października 2017

    Wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera

    (Rz 4,1-8)
    Zapytajmy więc, co [zyskał] Abraham, przodek nasz według ciała. Jeżeli bowiem Abraham został usprawiedliwiony z uczynków, ma powód do chlubienia się, ale nie przed...

Kilka tysięcy osób na Diecezjalnym Marszu dla Życia i Rodziny

MarszW Dniu Papieskim, kilka tysięcy osób wzięło udział w Diecezjalnym Marszu dla Życia i Rodziny w Tarnowie. Dzieci, młodzież, starsi, całe rodziny, księża, klerycy i siostry zakonne przeszli ulicami miasta niosąc transparenty w obronie życia. Do Tarnowa przyjechali mieszkańcy całej diecezji m.in. z Nowego Sącza, Limanowej, Ochotnicy, Męciny, Dębicy, Łącka.Organizatorzy chcieli przypomnieć wszystkim, że zdrowa rodzina jest bezcennym skarbem każdego narodu oraz nauczanie Sługi Bożego Jana Pawła II o godności życia ludzkiego. Posłuchaj:

Na rynku w niebo zostały wypuszczone gołębie dla uczczenia 90. rocznicy urodzin Jana Pawła II. Były m.in. koncerty i pokazy taneczne.

Marsz pod hasłem "Bądźmy świadkami miłości życia" rozpoczęła Msza św. w kościele bł. Karoliny - w miejscu, gdzie w 1987 r. był Jan Paweł II i beatyfikował dziewicę i męczennicę.

W Eucharystii uczestniczyli przedstawiciele ruchów i stowarzyszeń z całej diecezji . Mszy św. przewodniczył bp Władysław Bobowski. W homilii wspominał Jana Pawła II, mówił, że swoim życiem dawał przykład jak być świętym. Przypomniał, że papież bronił prawa człowieka i rodziny. "Chciejmy korzystać z jego świętego przykładu miłości do Boga, człowieka, ojczyzny i codziennie ubogacajmy się dziedzictwem, które nam zostawił" powiedział biskup senior Władysław Bobowski.

Marsz przygotowały środowiska, dla których ważna jest obrona i promocja życia oraz dobro rodziny: Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej, Akcja Katolicka, Diakonia Życia Ruchu Światło-Życie, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, katecheci, doradcy życia rodzinnego oraz Wydział Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

Źródło: RDN