Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na niedzielę, 21 stycznia 2018

    Trzecia Niedziela zwykła

    (Jon 3,1-5. 10)
    Pan przemówił do Jonasza po raz drugi tymi słowami: „Wstań, idź do Niniwy, wielkiego miasta, i głoś jej upomnienie, które Ja ci zlecam”. Jonasz wstał...

Litania Miast w kościele Ducha Świętego w Mielcu

PlakatMłodzież, duszpasterze, nauczyciele oraz muzycy spotkają się w Uroczystość Wszystkich Świętych w kościele pw. Ducha Świętego w Mielcu na Litanii Miast. Inicjatywa zrodziła się szesnaście lat temu w Gdańsku. Od siedmiu lat w Litanię zaczęły się włączać kolejne miasta. Ksiądz Paweł Górski, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży Kurii Diecezjalnej w Tarnowie zachęca do udziału w spotkaniu wszystkich mieszkańców Mielca.

W Litanii weźmie udział szesnaście miast. Dzięki radiowo-telewizyjnemu przekazowi, wraz z mieszkańcami m.in. Gdańska, Gdyni, Sopotu, Wejherowa, Koszalina, Elbląga, Krakowa, Kartuz, Łowicza i Sandomierza, przywołane zostaną w modlitwie osoby, które trwały w wierze, aż do męczeńskiej śmierci. Z Mielcem i Ziemią Mielecką związana jest postać jednego z męczenników za wiarę - błogosławionego księdza Romana Sitki, rektora tarnowskiego seminarium.

1 listopada, w uroczystość Wszystkich Świętych, w kościele pw. Ducha Św. w Mielcu, o godz. 19.45 rozpocznie się Litania Miast. O tej samej porze będą modlitewne czuwania w całej Polsce. Organizatorzy zachęcają, aby zabrać ze sobą świece.

Źródło: RDN