Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na sobotę, 21 stycznia 2017

    Wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy

    (Hbr 9,1-3.11-14)
    Pierwsze /przymierze/ miało przepisy służby Bożej oraz ziemski przybytek. Był to namiot, w którego pierwszej części zwanej /Miejscem/ Świętym, znajdował się świecznik, stół...

Nowy rok liturgiczny: "W komunii z Bogiem"

Odnawianie i pogłębianie osobistej relacji z Bogiem, formacja biblijna i duchowa, a także świadome przyjmowanie sakramentów - to główne cele programu duszpasterskiego na nowy rok liturgiczny. Wpisuje się on w trzyletni program 'Kościół domem i szkołą komunii", którego realizacja rozpocznie się wraz z pierwszą niedzielą Adwentu ( 28 listopada). "W komunii z Bogiem" to hasło nowego roku kościelnego. Ks. Paweł Płatek dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie mówi, że będzie to okazja do refleksji nad tym, jakie jest odniesienie człowieka do Boga - posłuchaj:

W nowym roku kościelnym w diecezji tarnowskiej będzie bardzo dużo wydarzeń z okazji Roku Jubileuszowego w 225.rocznicę powstania diecezji.

Źródło: RDN