Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na wtorek, 20 marca 2018

    Dzień powszedni

    (Lb 21, 4-9)
    Od góry Hor szli Izraelici w kierunku Morza Czerwonego, aby obejść ziemię Edom; podczas drogi jednak lud stracił cierpliwość. I zaczęli mówić przeciw Bogu i Mojżeszowi:...

W uroczystość św. Józefa dziękowali za dar ojcostwa

Uroczystość św. Józefa jest w diecezji tarnowskiej okazją do dziękczynienia za dar ojcostwa. Mężczyźni i ojcowie zaproszeni zostali do wspólnej modlitwy w bazylikach diecezji tarnowskiej. Biskup Wiktor Skworc przewodniczył Mszy św. w limanowskiej bazylice. W homilii powiedział, że wzór świętości pozostawiony przez św. Józefa pozostaje na zawsze punktem odniesienia dla chrześcijańskich ojców, mężów i mężczyzn wszystkich czasów.Bp Skworc mówił też, że swoim działaniem św. Józef uświadamia wszystkim mężom i ojcom, że tego, czego najbardziej potrzebują ich bliscy, to obecność, dająca poczucie bezpieczeństwa.
'Dziś bywa, że praca jest ważniejsza od obecności ojca w rodzinie, by zapewnić dostęp do coraz bogatszego królestwa rzeczy, które trzeba - jak się wydaje - koniecznie posiadać. I bywa tak, że rzeczy przybywa, a ubywa bliskości, miłości, wreszcie gubi się ojciec, mąż i znajduje sobie 'nowych bliskich', co się zdarza przy wyjazdach do pracy za granicą i nie tylko - powiedział ordynariusz diecezji. Biskup prosił ojców, aby przekazywali dzieciom wiarę, uczyli ich modlitwy i zaufania Bogu.

Stanisław Klimek, prezes Stowarzyszenia Rodzin Katolickich mówi, że potrzeba dziś modlitwy za mężczyzn i ojców. To od nich także zależą relacje rodzinne - posłuchaj: Uroczystość św. Józefa to także święto patronalne Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

Źródło: RDN