Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na niedzielę, 28 maja 2017

    Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

    (Dz 1,1-11)
    Pierwszą Księgę napisałem, Teofilu, o wszystkim, co Jezus czynił i czego nauczał od początku aż do dnia, w którym udzielił przez Ducha Świętego poleceń Apostołom, których...

Obchody Dnia Świętości Życia w diecezji tarnowskiej

Zbliża się Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, która łączy się w Kościele w Polsce z obchodami Dnia Świętości Życia. W tym dniu do wspólnej modlitwy zostały zaproszone kobiety, matki i osoby podejmujące Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. W piątek, (25 marca) uroczyste Msze św. zostaną odprawione w bazylikach naszej diecezji: w Bochni, Limanowej, Mielcu, Nowym Sączu, Szczepanowie, Tarnowie i Tuchowie.

Wydział Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin przygotował deklaracje duchowej adopcji, które trafiły do parafii. Chętni, którzy chcą przez dziewięć miesięcy modlić się za dzieci zagrożone aborcją, mogą je wypełnić i złożyć podczas Mszy św. w najbliższy piątek.

W tym dniu, świeccy zaangażowani w ruchach i stowarzyszenia religijnych będą zbierać podpisy osób popierających projekt ustawy chroniącej wszystkie dzieci od początku życia.

W piątek o godzinie 18.00 Mszy św. w parafii p.w. Św. Mateusza będzie przewodniczył bp Wiesław Lechowicz.

Źródło: RDN