Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na piątek, 24 marca 2017

    (Oz 14,2-10)
    To mówi Pan: Wróć, Izraelu, do Pana Boga twojego, upadłeś bowiem przez własną twą winę. Zabierzcie ze sobą słowa i nawróćcie się do Pana! Mówcie do Niego: Przebacz...

Rozpoczyna się Tydzień Misyjny

Tydzień Misyjny 2011W niedzielę 23 października będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny. Katolicy we wszystkich krajach modlą się w tym dniu za misje i wspierają je materialnie. Niedziela Misyjna będzie obchodzona pod hasłem 'Idźcie i głoście', posłuchaj (mówi ks. Krzysztof Czernak) W niedzielę rozpocznie się także Tydzień Misyjny.

Na Niedzielę Misyjną papież Benedykt XVI wystosował orędzie pod tytułem: „Zglobalizowany świat pilnie potrzebuje ewangelizacji”. W całym kraju zbierane będą ofiary na potrzeby misjonarzy.

W orędziu na tegoroczny Światowy Dzień Misyjny papież Benedykt XVI przypomina, że październikowe obchody Światowego Dnia Misyjnego stanowią dla całego Kościoła okazję do odnowionego zaangażowania w głoszenie Ewangelii i nadania działalności duszpasterskiej głębszego rozmachu misyjnego.

„To doroczne spotkanie zachęca nas do głębszego przeżywania spotkań liturgicznych i katechetycznych, charytatywnych i kulturalnych, przez które Jezus Chrystus gromadzi nas przy stole swojego Słowa oraz Eucharystii, abyśmy mogli zakosztować daru Jego obecności, uformować się w Jego szkole i coraz bardziej świadomie żyć w zjednoczeniu z Nim, Nauczycielem i Panem” – pisze w orędziu papież. (Przeczytaj Orędzie Benedykta XVI na Światowy Dzień Misyjny).

W Niedzielę Misyjną wierni w Polsce będą nie tylko modlić się za misje, ale też wesprą misjonarzy materialnie. Tego dnia datki złożone na tacę we wszystkich kościołach będą przeznaczone na fundusz Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary – zachęcił Benedykt XVI w orędziu na Światowy Dzień Misyjny w 2008 r.

Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce – organizator i promotora obchodów Niedzieli Misyjnej w naszym kraju – wyraziło nadzieję, że prośba papieża zostanie zrealizowana we wszystkich polskich parafiach.

„Niedziela Misyjna jest okazją, by spojrzeć na Kościół w perspektywie powszechnej” – powiedział KAI ks. Tomasz Atłas, dyrektor krajowy Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce. Przyznał też, że od kilku lat zarówno ofiarność wiernych w Polsce na rzecz misji jak i liczba polskich misjonarzy utrzymują się na podobnym poziomie.

Na całym świecie pracuje ponad 2 tys. polskich misjonarzy.

Źródło: RDN, KAI