Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na wtorek, 17 października 2017

    Wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika

    (Rz 1,16-25)
    Ja nie wstydzę się Ewangelii, jest bowiem ona mocą Bożą ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka. W...

Rozpoczyna się Tydzień Misyjny

Tydzień Misyjny 2011W niedzielę 23 października będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny. Katolicy we wszystkich krajach modlą się w tym dniu za misje i wspierają je materialnie. Niedziela Misyjna będzie obchodzona pod hasłem 'Idźcie i głoście', posłuchaj (mówi ks. Krzysztof Czernak) W niedzielę rozpocznie się także Tydzień Misyjny.

Na Niedzielę Misyjną papież Benedykt XVI wystosował orędzie pod tytułem: „Zglobalizowany świat pilnie potrzebuje ewangelizacji”. W całym kraju zbierane będą ofiary na potrzeby misjonarzy.

W orędziu na tegoroczny Światowy Dzień Misyjny papież Benedykt XVI przypomina, że październikowe obchody Światowego Dnia Misyjnego stanowią dla całego Kościoła okazję do odnowionego zaangażowania w głoszenie Ewangelii i nadania działalności duszpasterskiej głębszego rozmachu misyjnego.

„To doroczne spotkanie zachęca nas do głębszego przeżywania spotkań liturgicznych i katechetycznych, charytatywnych i kulturalnych, przez które Jezus Chrystus gromadzi nas przy stole swojego Słowa oraz Eucharystii, abyśmy mogli zakosztować daru Jego obecności, uformować się w Jego szkole i coraz bardziej świadomie żyć w zjednoczeniu z Nim, Nauczycielem i Panem” – pisze w orędziu papież. (Przeczytaj Orędzie Benedykta XVI na Światowy Dzień Misyjny).

W Niedzielę Misyjną wierni w Polsce będą nie tylko modlić się za misje, ale też wesprą misjonarzy materialnie. Tego dnia datki złożone na tacę we wszystkich kościołach będą przeznaczone na fundusz Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary – zachęcił Benedykt XVI w orędziu na Światowy Dzień Misyjny w 2008 r.

Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce – organizator i promotora obchodów Niedzieli Misyjnej w naszym kraju – wyraziło nadzieję, że prośba papieża zostanie zrealizowana we wszystkich polskich parafiach.

„Niedziela Misyjna jest okazją, by spojrzeć na Kościół w perspektywie powszechnej” – powiedział KAI ks. Tomasz Atłas, dyrektor krajowy Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce. Przyznał też, że od kilku lat zarówno ofiarność wiernych w Polsce na rzecz misji jak i liczba polskich misjonarzy utrzymują się na podobnym poziomie.

Na całym świecie pracuje ponad 2 tys. polskich misjonarzy.

Źródło: RDN, KAI