Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na wtorek, 20 marca 2018

    Dzień powszedni

    (Lb 21, 4-9)
    Od góry Hor szli Izraelici w kierunku Morza Czerwonego, aby obejść ziemię Edom; podczas drogi jednak lud stracił cierpliwość. I zaczęli mówić przeciw Bogu i Mojżeszowi:...

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

Plakat Wigilijnego Dzieła PomocyPonad 125 tys. świec przygotowała Caritas Diecezji Tarnowskiej w ramach akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Będą one do nabycia w parafiach od pierwszej niedzieli Adwentu. W tym roku akcji towarzyszy hasło” Podarujmy dzieciom czas”.

„Ludzie mają dziś coraz mniej czasu dla swoich najbliższych. Chcemy uświadomić zwłaszcza rodzicom, że bardzo ważne są rozmowy, okazywanie dzieciom miłości i troski. Rodziców nie zastąpi telewizja, komputer, a zwłaszcza wirtualni przyjaciele z popularnych portali internetowych” – uważa ks. Ryszard Podstołowicz dyrektor Caritas Diecezji Tarnowskiej.

Pieniądze jakie uda się uzyskać z akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, zostaną przeznaczone na zimowy i letni wypoczynek dla dzieci i młodzieży z rodzin potrzebujących.

Ofiara za małą świecę wynosi 5 zł, za dużą 12 zł. Połowa zebranych pieniędzy pozostanie w parafiach a druga część trafi do centrali Caritas w Tarnowie.

W tym roku tarnowska Caritas zorganizowała wakacje i ferie zimowe dla 2,5 tys. dzieci. Na ten cel wydano 180 tys. zł dzięki ubiegłorocznej akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

W tym roku świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom staną także na wigilijnych stołach Polaków we Francji, Anglii i Austrii (łącznie 4000 szt.).

Źródło: DSI