Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na piątek, 28 kwietnia 2017

    (Dz 5,34-42)
    Pewien faryzeusz, imieniem Gamaliel, uczony w Prawie i poważany przez cały lud, kazał na chwilę usunąć Apostołów i zabrał głos w Radzie: Mężowie izraelscy - przemówił do nich...

Słowo Biskupa Tarnowskiego na Wielkanoc AD 2013


„W Jezusie Chrystusie znajduje wypełnienie wszelka udręka i tęsknota ludzkiego serca. Radość miłości, odpowiedź na dramat cierpienia i bólu, moc przebaczenia w obliczu otrzymanej obelgi i zwycięstwo życia nad pustką śmierci, wszystko to znajduje swoje dopełnienie w tajemnicy Jego stawania się człowiekiem, dzielenia z nami ludzkiej słabości, aby ją przekształcić mocą Jego zmartwychwstania”.

(Benedykt XVI, Porta Fidei)

W duchowej łączności, przeżywając we wspólnocie Kościoła poruszającą głębię największych tajemnic naszej wiary, składam wszystkim Diecezjanom serdeczne życzenia.

Niech Jezus Chrystus, który w tajemnicy Krzyża ukazał najpełniej miłosierne Oblicze Boga, a swoim Zmartwychwstaniem otworzył nam drogę do nowego życia, napełnia nas swoim pokojem i uzdalnia do przeżywania każdego dnia w Jego łasce. W Jezusie Chrystusie Zmartwychwstałym  otrzymujemy wszystko, poza Nim nasze życie pozostaje puste. Niech dzięki obfitości Bożych darów, którymi Zmartwychwstały pragnie obdarzać każdego człowieka, nasza codzienność nabiera głębszego sensu, niech będzie bardziej szczęśliwa i opromieniona żywą nadzieją.

Z życzeniami radosnego przeżywania Świąt Zmartwychwstania Pańskiego łączę dar gorącej modlitwy

† Andrzej Jeż
Biskup Tarnowski

Tarnów, Wielkanoc 2013