Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na niedzielę, 28 maja 2017

    Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

    (Dz 1,1-11)
    Pierwszą Księgę napisałem, Teofilu, o wszystkim, co Jezus czynił i czego nauczał od początku aż do dnia, w którym udzielił przez Ducha Świętego poleceń Apostołom, których...

Boże Ciało - ważne słowa biskupa

 

„W Roku Wiary trzeba nam przypomnieć sobie znaczenie trzeciego Przykazania Bożego: `Pamiętaj, abyś dzień święty święcił!` Trzeba nam powracać do słów bł. Jana Pawła II, który mówił, że `Czas ofiarowany Chrystusowi nigdy nie jest czasem straconym...` Ta jedna godzina w tygodniu pozwoli człowiekowi przemyśleć i przemodlić wiele spraw... sprawi że mniej popełnimy błędów" - mówił bp Andrzej Jeż w kazaniu wygłoszonym w Uroczystość Bożego Ciała w Tarnowie.

 

Biskup tarnowski przypomniał również bardzo ważną prawdę: „Nie można ludzkiego życia dzielić na religijne, które objawia się w kościele i na prywatne, którego odzwierciedleniem jest codzienność. Człowiek jest jednością i albo wiara będzie przenikała całe jego życie, albo nie będzie jej wcale".

 

Relację z uroczystości Bożego Ciała z Tarnowa oraz zapis audio kazania biskupa Andrzeja znajdziesz tutaj.