Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na niedzielę, 17 grudnia 2017

    III niedziela Adwentu

    (Iz 61,1-2a.10-11)
    Duch Pana Boga nade mną, bo Pan mnie namaścił. Posłał mnie, by głosić dobrą nowinę ubogim, by opatrywać rany serc złamanych, by zapowiadać wyzwolenie jeńcom i...

Cieszymy się z kanonizacji Jana Pawła II

św. Jan Paweł II

29 kwietnia 2014 roku, w Niedzielę Bożego Miłosierdzia, Ojciec Święty Franciszek ogłosił Jana Pawła II świętym. Cieszymy się z tego wydarzenia i dziękujemy Bogu za dar kanonizacji Papieża Polaka. Za osobę Jan Pawła II dziękowaliśmy w dniu kanonizacji. Oddawaliśmy cześć nowemu świętemu Kościoła, całując jego relikwie, znajdujące się w naszym kościele w kaplicy Pana Jezusa Nazareńskiego. W maju będziemy mieli kolejną okazję do wdzięczności, przeżywając dzień dziękczynienia za osobę św. Jana Pawła II. Szczegóły dotyczące tego dnia będą podane w ogłoszeniach duszpasterskich.

 

 

 

 

 

Modlitwa do św. Jana Pawła II

Święty Janie Pawle II, który odznaczyłeś się wielką miłością Boga i ludzi, ufny w moc Twojego wstawiennictwa proszę Cię: Bądź przed tronem bogatego w miłość i miłosierdzie Ojca Niebieskiego moim orędownikiem w sprawie, którą Ci przedkładam...
Uproś mi także dar umocnienia mej wiary, nadziei i miłości, abym za Twoim przykładem codziennie wzrastał w świętości i nie schodził z dróg, jakie ukazał nam nasz Pan, Zbawca i Nauczyciel, Jezus Chrystus, prawdziwy Bóg i Człowiek. Amen.
Święty Janie Pawle II, módl się za nami.

 

 

relikwie JPII

Zdjęcie relikwii św. Jana Pawła II znajdujących się w kościele Trójcy Przenajświętszej w Mielcu. Na relikwiach widnieje łaciński napis: "EX  SANQUINE  BEATI  JOANNIS  PAULI  II  PAPAE", czyli "Z krwi błogosławionego Jana Pawła II, papieża".

Jan Paweł II został Wielkim i bliskim świętym. W naszym kościele, jak stwierdza ks. prof. Królikowski w Gościu Niedzielnym z obecnej niedzieli / GT  27.IV.2014 s.VIII /, relikwie są zawsze dostępne i można je ucałować w kaplicy Pana Jezusa Nazareńskiego.