Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na wtorek, 23 stycznia 2018

    Dzień powszedni

    (2 Sm 6, 12b-15. 17-19)
    Poszedł Dawid i sprowadził z wielką radością Arkę Bożą z domu Obed-Edoma do Miasta Dawidowego. Ilekroć niosący Arkę Pańską postąpili sześć kroków, składał w...

XI Parafialny Przegląd Kolęd i Pastorałek

7 stycznia 2017r. odbył się w naszej parafii XI Parafialny Przegląd Kolęd i Pastorałek dla dzieci od 3 do 11 roku życia. W tym roku chęć śpiewania zgłosiło 18 dzieci. Udział wzięło 15 uczestników:
Ciemięga Lenka -  4,5 roku
Niemiec Marysia – 5 lat
Franek Misiąg – 5 lat
Światowiec Agnieszka -5 lat
Kowalczyk Piotr – 6 lat
Żurawicz Oliwka – 6 lat
Truniarz Magdalena – 7 lat
Wawarów Klara – 7 lat
Wójcik Weronika – 7 lat
Rodzinak Maciek – 8 lat
Dudek Gabrysia – 9 lat
Brach Milenka – 9 lat
Muniak Magdalena – 10 lat
Tara Emilia – 11 lat
Rogowska Agatka – 11 lat

Jury w składzie: ks. Piotr Mączka, p. Katarzyna Pantoł oraz Wiktoria Wawrów, uczennica Gim 4 i szkoły muzycznej II stopnia w Mielcu, wyróżniło 6 dzieci:
Najmłodszą uczestniczkę Lenkę Ciemięga, która zaśpiewała pastorałkę „Śpij maleńki Jezu”, Marysię Niemiec w kolędzie „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, Franka Misiąga w kolędzie „Gdy śliczna Panna”, Maćka Rodzinkę, który z niezwykłą wrażliwością i kunsztem muzycznym zaśpiewał kolędę „Mizerna cicha”, Milenkę Brach w pastorałce „Mały Bóg” oraz Emilkę Tara, której, w pastorałce „Gore gwiazda”, towarzyszył grając na bębenku, tata.
Wyróżnieni uczestnicy zaprezentowali swoje umiejętności również 8.01.2017r. podczas koncertu, który odbył się po Mszy św. dla dzieci o godz. 12.00. Niedzielny koncert rozpoczęły Alicja Divile(akordeon), która zagrała „Mędrcy świata” oraz Amelka Niemczyk(wiolonczela) grając kolędę „Gdy śliczna Panna” . Oprawę Mszy św. stanowej dla dzieci przygotował zespół „Radość Istnienia”.
Sponsorem nagród  był ks. proboszcz Stanisław Składzień.
Organizatorem przeglądu i koncertu były: p. Agnieszka Kubik oraz Katarzyna Pantoł.
Dzieciom gorąco dziękujemy za piękny śpiew na chwałę Bożą, gratulujemy odwagi scenicznej i życzymy dalszych sukcesów.
Rodzicom serdecznie dziękujemy za solidne przygotowanie dzieci do krzewienia kultury chrześcijańskiej w środowisku.