Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na sobotę, 20 stycznia 2018

    Dzień powszedni - wspomnienie św. Fabiana, papieża i św. Sebastiana, męczennika

    (2 Sm 1, 1-4. 11-12. 19. 23-27)
    W owym czasie: Po zwycięstwie nad Amalekitami wrócił Dawid i zatrzymał się przez...

Rowery Majowe 2010

Rowery Majowe 2010Pierwsze dni maja kojarzą się wielu z dłuższym czasem wolnym, od szkoły, czy też od pracy. Młodzież z Apostolskiej Wspólnoty Młodzieży z księdzem opiekunem po raz czwarty już w tym czasie wybrała się na rowerową wyprawę po Polsce. Tym razem miejscem docelowym była Jasna Góra. Tym samym wyjazd stał się pielgrzymką, której owoce ofiarowane były za tegorocznych maturzystów, ich egzaminy oraz podejmowanie dobrych decyzji odnośnie do dalszych swoich kroków życiowych.

 

 

Pięciodniowa wyprawa przejechała trasę Pińczów - Szczekociny - Częstochowa - Żarnowiec - Busko Zdrój - Mielec. W sumie 401 km. Mimo chłodu, pogoda była łaskawa dla rowerzystów. Tylko pierwszy dzień obfitował w deszcz na tyle, by przemoknąć. A chociaż brakło słońca - a to pierwszy taki przypadek w tych wyprawach - atmosfera wśród wędrowców nie ucierpiała. Wręcz przeciwnie, trudy trasy a nieraz i proste warunki zakwaterowania wyzwalały wiele sił i radości. Pyszne obiady robione na gazowej butli, nocleg pod stołem z braku miejsca, czy szybka zmiana dętki na trasie - to tylko kilka drobnych zdarzeń, w które obfitowały te dni. Jasnogórski Apel przed cudownym obrazem Matki Bożej to nagroda za wszystkie trudy. A przyznać trzeba, że nie było całkiem łatwo. Szlak Jury Krakowsko - Częstochowskiej, pełen zamków i ruin, obfituje przede wszystkim w góry, górki, wzgórza i wzniesienia. A one stanowiły dla rowerzystów szczególne wyzwanie. Cała ekipa sprawiła się nader dzielnie i - na szczęście - bezpiecznie wróciła do domów.

Zapraszamy do galerii