Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na poniedziałek, 18 grudnia 2017

    (Lb 24,2-7.15-17a)
    Gdy Balaam podniósł oczy i zobaczył Izraela rozłożonego obozem według swoich pokoleń, ogarnął go Duch Boży i zaczął głosić swoje pouczenie, mówiąc: Wyrocznia Balaama, syna Beora; wyrocznia męża,...

Przegląd Kolęd i Pastorałek dla dzieci - wyróżnienia

28.01.2012r. odbył się w naszej parafii VI Przegląd Kolęd i Pastorałek dla dzieci od 3 do10 roku życia.

W przeglądzie wzięło udział  aż trzydziestu dwóch uczestników:

Kuroń Bartłomiej, Tyksińska Natalia,Boguszka Emilia i Czachor Martyna, Wróbel Wiktor, Kośla Kacper, Marszałek Julia, Dudzik Bartłomiej, Sajek Rozalia, Gorazd Karol,Kusek Olga i Julia, Juwa Weronika, Klich Karena, Marczenia Amelia, Polak Anna, Lodarski Maksymilian, Kuroń Wiktoria, Moskal Karolina, Pantoł Maria, Frąc Natalia, Chrobak Jakub, Maciejowska Anna, Maciejowska Ola, Pieróg Weronika, Skowron Julia, Barnaś Natalia, Działo Anita, Wasserman Klaudia, Chrobak Kinga, Łachut Bernadeta, Polak Katarzyna.

Dzieci śpiewały w trzech grupach wiekowych od 3 do 5, od 6 do 7 i od 8 do 10 lat. Najmłodszy uczestnik miał 3 i pół roczku. Byliśmy zachwyceni poziomem wykonań przygotowanych pod bacznym okiem rodziców.

Na zakończenie przeglądu, wszyscy uczestnicy otrzymali ufundowane przez naszego ks. Proboszcza Stanisława Składzienia upominki, za co składamy płynące z serca, gorące Bóg Zapłać.

Występom przysłuchiwało się czteroosobowe jury w składzie : ks. Leszek Poremba, pani Stanisława Pająk( jeden ze sponsorów nagród głównych), pani Agnieszka Kubik - nauczyciel nauczania zintegrowanego oraz uczennica szkoły muzycznej - Emilia Łachut. Wszystkim dzieciom i ich rodzicom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w przeglądzie.

Wśród najmłodszej grupy dzieci na specjalne wyróżnienie zasłużyli:

Julia Marszałek, która zaśpiewała pastorałkę „Bosy pastuszek”, Bartłomiej Dudzik w pastorałce „Nie miały aniołki”, 3 i pół letni Bartłomiej Kuroń wykonując acapella kolędę „Wśród nocnej ciszy”.

Kolejną grupę wiekową stanowiły dzieci od 5 do 6 roku życia.

W tej grupie I miejsce wyśpiewała sobie  Olga Kusek pastorałką „To już pora na wigilię”, której na skrzypcach akompaniowała siostra Julia. W tej grupie wiekowej wyróżniły się szczególnie:    Karolinka Moskal w pastorałce „Śpij maleńki Jezu”, Amelka Marczenia  w pastorałce „Bosy pastuszek” oraz Marysia Pantoł w pastorałce „Maleńka Miłość” .

Kolejna grupa wiekowa to dzieci od 8 do 10 lat.
W tej grupie, podobnie jak w poprzedniej, wystąpiło dwanaścioro wykonawców.

I miejsce zajęła Anitka Działo. W jej wykonaniu usłyszeliśmy pastorałkę „Złocista gwiazda”.Kolejna uczestniczka naszego przeglądu zaśpiewała kolędę „Z narodzenia Pana”, a była nią Klaudia Wasserman.Pastorałki „Bosy pastuszek” nie zabrakło również wśród najstarszych uczestników. Wykonała ją Natalka Barnaś.Bernadeta Łachut przygotowała kolędę „W dzień Bożego Narodzenia”.

Wyróżnione dzieci miały okazję wystąpić jeszcze raz przed szerszą publicznością w koncercie galowym, który odbył się w, naszym kościele 29.01.2012r. po Mszy św. o godz. 12.00.

W niedzielnym koncercie nie zabrakło również zespołów młodzieżowych naszej parafii, a mianowicie : Łódź Piotrowa, Radość Istnienia oraz Adeus.

Wszystkim uczestnikom jeszcze raz serdecznie dziękujemy za miłe doznania modlitewne i muzyczne, których byliśmy uczestnikami.