Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na wtorek, 17 października 2017

    Wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika

    (Rz 1,16-25)
    Ja nie wstydzę się Ewangelii, jest bowiem ona mocą Bożą ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka. W...

Misje Święte 2012

Pan Jezus NazareńskiDrodzy Parafianie!

Nasza parafia p.w. Trójcy Przenajświętszej w Mielcu przeżywa wielki czas spotkania z Bogiem. Dzieje się to, nie tylko poprzez poświęconą statuę Pana Jezusa Nazareńskiego, który po 230 latach wrócił do siebie, do Mielca wyrzucony dekretem cesarza austriackiego Józefa II dekretem z 17.03.1783 r., ale także przez  III  Misje  Święte, które mają nas duchowo przygotować na konsekrację naszego kościoła. Są to dla nas szczególne dni, kiedy gromadzimy się w kościele parafialnym, aby słuchać Słowa Bożego, uczestniczyć w nabożeństwach oraz korzystać z sakramentu pojednania i pokuty.

W Misjach Świętych nie może zabraknąć nikogo: dzieci, młodzieży, rodziców, dziadków i chorych. Wśród codziennych zajęć postarajmy się bardzo, bo musimy znaleźć czas, aby każdego dnia pójść do kościoła na Misje Święte. Zechciejmy tak rozłożyć nasze zajęcia i prace w rodzinie, aby każdy z nas mógł wziąć udział – powtarzam: w każdym dniu – w nabożeństwach misyjnych.Misje to czas łaski, w którym spotykamy się jako wspólnota Jezusa Chrystusa, która wielbi Boga , przyczynia się do zbawienia świata i własnego uświęcenia. Podczas Misji Świętych pragniemy dobrze przygotować się  na uroczystość konsekracji naszego kościoła. Piękny kościół, piękna kaplica Pana Jezusa Nazareńskiego a czy my, nie mamy być też piękni ?! Piękni ludzie powinni chodzić koło pięknego kościoła po naszej parafii. To od nas zależy. W tym dopomogą nam OO. Paulini, którzy będą głosić nam nauki misyjne. Ale nie od piękności ich nauk zależy czy będą udane Misje. To zależy od Bożej łaski i od nas!!! Misje to czas łaski a my, czy jesteśmy otwarci na nią? Dlatego ciągle się módlmy o udane Misje Święte. Gdy byłem w lutym na Jasnej Górze, to na pożegnanie  Ojcowie, którzy będą prowadzić u nas Misje Święte powiedzieli mi: my omadlamy przed tronem Bożej Matki wasze sprawy, każdego z parafian Matce przedstawiamy, a zwłaszcza tych, którzy grzesząc nie wiedzą co czynią, obojętnych religijnie i tych, którzy bardzo rzadko chodzą do kościoła i okazjonalnie przystępują do sakramentów świętych.

Całe dzieło Misji Świętych w naszej parafii zawierzamy Bogu przez przyczynę naszej Matki i Królowej, Pani Jasnogórskiej.

Niech Maryja, Oblubienica Ducha Świętego trwa z nami na modlitwie, gdzie razem z Nią będziemy stanowić jedno serce i jednego  ducha.

Ks. Stanisław Składzień

proboszcz

 

 

Zapraszamy do zapoznania się z PROGRAMEM MISJI ŚWIĘTYCH