Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na piątek, 15 grudnia 2017

    (Iz 48,17-19)
    Tak mówi Pan, twój Odkupiciel, Święty Izraela: Jam jest Pan, twój Bóg, pouczający cię o tym, co pożyteczne, kierujący tobą na drodze, którą kroczysz. O gdybyś zważał na...

Misje Święte 2012

Pan Jezus NazareńskiDrodzy Parafianie!

Nasza parafia p.w. Trójcy Przenajświętszej w Mielcu przeżywa wielki czas spotkania z Bogiem. Dzieje się to, nie tylko poprzez poświęconą statuę Pana Jezusa Nazareńskiego, który po 230 latach wrócił do siebie, do Mielca wyrzucony dekretem cesarza austriackiego Józefa II dekretem z 17.03.1783 r., ale także przez  III  Misje  Święte, które mają nas duchowo przygotować na konsekrację naszego kościoła. Są to dla nas szczególne dni, kiedy gromadzimy się w kościele parafialnym, aby słuchać Słowa Bożego, uczestniczyć w nabożeństwach oraz korzystać z sakramentu pojednania i pokuty.

W Misjach Świętych nie może zabraknąć nikogo: dzieci, młodzieży, rodziców, dziadków i chorych. Wśród codziennych zajęć postarajmy się bardzo, bo musimy znaleźć czas, aby każdego dnia pójść do kościoła na Misje Święte. Zechciejmy tak rozłożyć nasze zajęcia i prace w rodzinie, aby każdy z nas mógł wziąć udział – powtarzam: w każdym dniu – w nabożeństwach misyjnych.Misje to czas łaski, w którym spotykamy się jako wspólnota Jezusa Chrystusa, która wielbi Boga , przyczynia się do zbawienia świata i własnego uświęcenia. Podczas Misji Świętych pragniemy dobrze przygotować się  na uroczystość konsekracji naszego kościoła. Piękny kościół, piękna kaplica Pana Jezusa Nazareńskiego a czy my, nie mamy być też piękni ?! Piękni ludzie powinni chodzić koło pięknego kościoła po naszej parafii. To od nas zależy. W tym dopomogą nam OO. Paulini, którzy będą głosić nam nauki misyjne. Ale nie od piękności ich nauk zależy czy będą udane Misje. To zależy od Bożej łaski i od nas!!! Misje to czas łaski a my, czy jesteśmy otwarci na nią? Dlatego ciągle się módlmy o udane Misje Święte. Gdy byłem w lutym na Jasnej Górze, to na pożegnanie  Ojcowie, którzy będą prowadzić u nas Misje Święte powiedzieli mi: my omadlamy przed tronem Bożej Matki wasze sprawy, każdego z parafian Matce przedstawiamy, a zwłaszcza tych, którzy grzesząc nie wiedzą co czynią, obojętnych religijnie i tych, którzy bardzo rzadko chodzą do kościoła i okazjonalnie przystępują do sakramentów świętych.

Całe dzieło Misji Świętych w naszej parafii zawierzamy Bogu przez przyczynę naszej Matki i Królowej, Pani Jasnogórskiej.

Niech Maryja, Oblubienica Ducha Świętego trwa z nami na modlitwie, gdzie razem z Nią będziemy stanowić jedno serce i jednego  ducha.

Ks. Stanisław Składzień

proboszcz

 

 

Zapraszamy do zapoznania się z PROGRAMEM MISJI ŚWIĘTYCH