Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na niedzielę, 18 lutego 2018

    Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu

    (Rdz 9, 8-15)
    Tak rzekł Bóg do Noego i do jego synów: "to Ja zawieram przymierze z wami i z waszym potomstwem, które po was będzie; z...

Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii


Adwent jest czasem przygotowania do przyjścia Pana. W pieśni adwentowej śpiewamy: "Gotujmy drogę Panu, prostujmy ścieżki Jego, przemieńmy swoje życie, odwróćmy się od złego!" Zachęceni czasem, który przeżywamy, przystępujemy do spowiedzi przedświątecznej.


W naszej parafii
taka przedświąteczna spowiedź będzie w czwartek (20 grudnia):

przed południem: od 8:00 do 9:30 /przerwa/ i od 10:00 - 12:00.

po południu: od 14:00 do 15:30 /przerwa/ i od 16:00 - 18:00.


Prosimy w miarę możliwości o nieodkładanie spowiedzi na ostatnią chwilę, ponieważ kapłani będą wracać do swoich parafii na nabożeństwa.


Przypominamy, że dobre przeżycie Sakr. Pokuty wymaga wypełnienia pięciu warunków:
1. Rachunek sumienia (przypomnienie sobie wszystkich grzechów od ostatniej dobrej spowiedzi, a w przypadku grzechów ciężkich ich liczby i okoliczności)
2. Żal za grzechy (jest to ból duszy z powodu popełnionych grzechów; bez żalu nie ma odpuszczenia grzechów)
3. Mocne postanowienie poprawy (wynika ze szczerego żalu; jeśli ktoś szczerze żałuje, chce zrobić wszystko co w jego mocy, by zmienić to co było złe)
4. Szczera spowiedź (jest to szczere wyznanie Panu Bogu przed kapłanem wszystkich grzechów popełnionych od ostatniej dobrej spowiedzi, a w przypadku grzechów ciężkich ich liczby i okoliczności... Liczba i okoliczności mogą zmienić ciężkość danego czynu)
5. Zadośćuczynienie Panu Bogu i bliźniemu (obejmuje wypełnienie pokuty zadanej przez kapłana oraz naprawienie szkody wyrządzonej przez konkretne czyny)

Po tak przeżytej spowiedzi w naszym sercu gości łaska Boża, z pomocą której można uczynić wielkie rzeczy!

Życzymy wszystkim spowiednikom oraz penitentom światła Ducha Świętego na czas spowiedzi. Oby ten czas był dla naszych parafian czasem doświadczenia łaski!