Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na wtorek, 20 marca 2018

    Dzień powszedni

    (Lb 21, 4-9)
    Od góry Hor szli Izraelici w kierunku Morza Czerwonego, aby obejść ziemię Edom; podczas drogi jednak lud stracił cierpliwość. I zaczęli mówić przeciw Bogu i Mojżeszowi:...

Wczasorekolekcje dla młodych

images/art/11022013061.jpgW dniach 9 - 14 lutego br. członkowie Apostolskiej Wspólnoty Młodych wraz z Księdzem Opiekunem przeżywali swoje wczasorekolekcje. Miejscem pobytu był dom wypoczynkowy przy klasztorze oo. Bernardynów w Zakopanem. Spędziliśmy tam pięć wspaniałych dni. Był to czas radości i odpoczynku, czas wspólnych wypraw i zabaw, czas zachwytu nad pięknem przyrody i refleksji nad swoim życiem, czas poznawania Pana Boga i siebie wzajemnie.

Tematem przewodnim wczasorekolekcji było motto naszych AWM-owskich czuwań: "Poczuj bicie swojego serca". Temat ten zgłębialiśmy, poznając cztery kroki, które należy postawić, aby dojść do prawdziwej miłości: USŁYSZENIE, SPOTKANIE, ZAKOCHANIE i WYZNANIE. Każdy krok rozważaliśmy w różnych warunkach: w czasie Mszy Świętych (przeżywanych w różnych miejscach), na trasie górskich wędrówek (tzw. ćwiczenie w terenie) oraz przy wieczornych czuwaniach ("wieczór Słowa", adoracja, "godzina świadectw", "Nikodemy", osobiste wyznanie wiary). Przewodnikiem i świadkiem na tej drodze był dla nas św. Piotr Apostoł.

Każdy z nas, na tyle ile dawał radę, współtworzył z innymi atmosferę radości, miłości i wzajemnego szacunku. Na pewno te rekolekcje wniosły dużo do naszego życia i mamy nadzieję, że staną się impulsem do pogłębiania naszych relacji z Panem Bogiem i bliźnimi...