Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na poniedziałek, 24 kwietnia 2017

    Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika

    (Dz 1,3-8)
    Po swojej męce Jezus dał Apostołom wiele dowodów, że żyje: ukazywał się im przez czterdzieści dni i mówił o królestwie Bożym. A podczas...

Trzy dni dla Życia - relacja

W dniach 22 - 24 marca młodzież naszej parafii wraz z Ks. Opiekunem zorganizowali akcję "Trzy dni dla Życia". Wydarzenie to miało za cel zwrócić uwagę na wartość życia ludzkiego.
W pierwszym dniu odbyła się tradycyjna Droga Krzyżowa ulicami parafii. W tym roku przyświecało nam hasło: "Z wiarą przez życie". Rozważania przygotował o. Grzegorz Prus, natomiast sceny oraz motta do poszczególnych stacji przygotowała młodzież naszej parafii. Pomimo niesprzyjających warunków w Drodze Krzyżowej uczestniczyły rzesze parafian oraz gości spoza parafii. Mróz nie był przeszkodą, ponieważ serca rozgrzewała gorąca modlitwa.
W drugim dniu naszej akcji odbyły się dwie projekcje filmu "October Baby". Ci, którzy skorzystali z zaproszenia i wybrali się na seans, byli pod wrażeniem obrazu braci Erwin. Film porusza wiele ważnych kwestii związanych z życiem człowieka, m. in.: prawdziwa miłość, rodzina, ojcostwo i macierzyństwo, sztuka przebaczania, towarzyszenie drugiej osobie... jest jednocześnie kolejnym głosem mówiącym o złu aborcji. Polecamy! Gdy obejrzysz ten film, głębiej popatrzysz na wiele spraw.
Trzeci dzień naszego projektu był poświęcony osobie wybitnego świadka. W myśl zasady "słowa uczą, a przykłady pociągają", zdecydowaliśmy w czasie nabożeństwa Gorzkich Żali przybliżyć postać pozytywnie nastawionej do życia kobiety, a zarazem heroicznej matki - św. Joanny Beretta-Molla. W czasie rozważania, które przedstawił Ks. Mariusz, mogliśmy się stale wpatrywać w zdjęcie św. Joanny trzymającej na rękach swoją córeczkę... Niezwykle mocno przemawiał z obrazu uśmiech naszej świętej, który był kolejnym potwierdzeniem prawdy, że ludzie prawdziwie wierzący to nie ponuraki, ale ludzie radośni!
Mamy nadzieję, że wydarzenia, które miały miejsce w czasie akcji "Try dni dla Życia" zasiały w sercach wielu nasienie pozytywnego podejścia do życia i zmobilizowały do patrzenia głębiej na tę problematykę.