Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na wtorek, 19 września 2017

    (1 Tm 3,1-13)
    Nauka ta zasługuje na wiarę. Jeśli ktoś dąży do biskupstwa, pożąda dobrego zadania. Biskup więc powinien być nienaganny, mąż jednej żony, trzeźwy, rozsądny, przyzwoity, gościnny, sposobny do...

Trzy dni dla Życia - relacja

W dniach 22 - 24 marca młodzież naszej parafii wraz z Ks. Opiekunem zorganizowali akcję "Trzy dni dla Życia". Wydarzenie to miało za cel zwrócić uwagę na wartość życia ludzkiego.
W pierwszym dniu odbyła się tradycyjna Droga Krzyżowa ulicami parafii. W tym roku przyświecało nam hasło: "Z wiarą przez życie". Rozważania przygotował o. Grzegorz Prus, natomiast sceny oraz motta do poszczególnych stacji przygotowała młodzież naszej parafii. Pomimo niesprzyjających warunków w Drodze Krzyżowej uczestniczyły rzesze parafian oraz gości spoza parafii. Mróz nie był przeszkodą, ponieważ serca rozgrzewała gorąca modlitwa.
W drugim dniu naszej akcji odbyły się dwie projekcje filmu "October Baby". Ci, którzy skorzystali z zaproszenia i wybrali się na seans, byli pod wrażeniem obrazu braci Erwin. Film porusza wiele ważnych kwestii związanych z życiem człowieka, m. in.: prawdziwa miłość, rodzina, ojcostwo i macierzyństwo, sztuka przebaczania, towarzyszenie drugiej osobie... jest jednocześnie kolejnym głosem mówiącym o złu aborcji. Polecamy! Gdy obejrzysz ten film, głębiej popatrzysz na wiele spraw.
Trzeci dzień naszego projektu był poświęcony osobie wybitnego świadka. W myśl zasady "słowa uczą, a przykłady pociągają", zdecydowaliśmy w czasie nabożeństwa Gorzkich Żali przybliżyć postać pozytywnie nastawionej do życia kobiety, a zarazem heroicznej matki - św. Joanny Beretta-Molla. W czasie rozważania, które przedstawił Ks. Mariusz, mogliśmy się stale wpatrywać w zdjęcie św. Joanny trzymającej na rękach swoją córeczkę... Niezwykle mocno przemawiał z obrazu uśmiech naszej świętej, który był kolejnym potwierdzeniem prawdy, że ludzie prawdziwie wierzący to nie ponuraki, ale ludzie radośni!
Mamy nadzieję, że wydarzenia, które miały miejsce w czasie akcji "Try dni dla Życia" zasiały w sercach wielu nasienie pozytywnego podejścia do życia i zmobilizowały do patrzenia głębiej na tę problematykę.