Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na wtorek, 20 marca 2018

    Dzień powszedni

    (Lb 21, 4-9)
    Od góry Hor szli Izraelici w kierunku Morza Czerwonego, aby obejść ziemię Edom; podczas drogi jednak lud stracił cierpliwość. I zaczęli mówić przeciw Bogu i Mojżeszowi:...

Akcja "Koronka na ulicach świata" - podsumowanie

iskra

Modlitwa Koronką na ulicach miast to inicjatywa, która zrodziła się po beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, spowiednika i kontynuatora misji św. Faustyny. Beatyfikacja ta odbyła się 28 września 2008r. w Białymstoku. Na pamiątkę tego wydarzenia dzień 28 września został wyznaczony jako dzień Koronki na ulicach miast świata. W tym roku akcja odbywała się po raz szósty... tego samego dnia i o tej samej porze na rogach ulic zatłoczonych miast, uśpionych miasteczek i wiejskich rozdrożach, ludzie zbierali się na modlitwę i prosili Boga o miłosierdzie dla siebie i całego świata. Idea odmawiania koronki na ulicach i skrzyżowaniach naszych miast to przypomnienie światu o przesłaniu Bożego Miłosierdzia.

W naszej parafii tę inicjatywę podjęły następujące grupy: Apostolska Wspólnota Młodych, Róże różańcowe, Odnowa w Duchu Świętym oraz Kręgi Domowego Kościoła. W trzech miejscach w parafii modliło się ponad 100 osób. Dziękujemy im za wspólną tę modlitwę.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.