Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na wtorek, 20 marca 2018

    Dzień powszedni

    (Lb 21, 4-9)
    Od góry Hor szli Izraelici w kierunku Morza Czerwonego, aby obejść ziemię Edom; podczas drogi jednak lud stracił cierpliwość. I zaczęli mówić przeciw Bogu i Mojżeszowi:...

Rekolekcje ewangelizacyjne - relacja

http://www.ptp.tarnow.opoka.org.pl/images/art/re.jpg

W dniach 22 - 24 listopada br. z inicjatywy księdza proboszcza oraz mieleckich Kręgów Domowego Kościoła, odbyły się w naszej parafii długo oczekiwane Rekolekcje Ewangelizacyjne. Brało w nich udział ponad 400 osób przede wszystkim z Mielca, ale gościliśmy też uczestników z innych miejscowości (Trześń, Pustynia, Bratkowice, Mikluszowice, Witkowice, Chorzelów, Wola Mielecka, Książnice, Gawłuszowice, Pleśna, Kiełków, Trzciana, Przyłęk, Nagawczyna, Sędziszów Małopolski, Borek Stary, Radomyśl Wielki, Pustków, Ostrowy Tuszowskie, Ostrowiec Świętokrzyski, Bochnia, Dębica, Łańcut, Ruda Łańcucka, Tarnów, Lipnica).
Rekolekcje ze względu na swoją formę odbywały się dzięki gościnności i życzliwości dyrekcji oraz pracowników w Zespole Szkół nr 2 przy ul. Łąkowej 6.
Konferencje prowadzone były przez księdza Marka Zajdla oraz małżonków Halinę i Czesława Zaforemskich. Prowadzący mówili o czterech prawach życia duchowego jako fundamentu wiary. Dotykali problemów polskich rodzin, wychowania dzieci, relacji małżeńskich.
Uczestnicy słuchali konferencji, ale pracowali również w małych grupach, po to by mieć możliwość dyskusji i wymienienia się doświadczeniami.
W programie był też przewidziany czas na pogodny wieczór podczas którego wszyscy śpiewali piosenki, brali udział w grach i zabawach a dzieci świetnie się bawiły. Sprzyjało to wzajemnej integracji i poczuciu bycia we wspólnocie.
Oprawę muzyczną zapewniła diakonia składająca się z naszej miejscowej młodzieży prowadzonej przez małżeństwo z Nowego Sącza.
W rekolekcjach nie zabrakło młodzieży, która w liczbie około 50 osób uczestniczyła w konferencjach i swoich spotkaniach w grupach. Wiele młodych osób włączyło się w dzieło rekolekcji pomagając organizacyjnie.
Swoje zajęcia mieli najmłodsi uczestnicy. Liczącą ponad 50 dzieci grupą zajmowały się opiekunki na czele z siostrami zakonnymi z przedszkola w Rzochowie, nauczycielkami i przedszkolanką. Wspaniałe warunki jakie oferowała szkoła a także profesjonalna opieka owocowały tym, że dzieci świetnie się bawiły i przygotowały przedstawienie dla wszystkich uczestników. Pociechy pozwoliły rodzicom w pełni wykorzystać czas na własny rozwój i umocnienie. 
Pierwsze owoce rekolekcji to podpisanie przez 22 osoby tzw. Krucjaty Wyzwolenia Człowieka czyli obietnicy abstynencji alkoholowej.

W czwartek (5 grudnia) po mszy się wieczornej w sali duszpasterskiej nad zakrystią będzie spotkanie chętnych, którzy chcieliby dołączyć do Kręgów Domowego Kościoła.


Zdjęcia z rekolekcji ewangelizacyjnych można zobaczyć w naszej Galerii.