Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na wtorek, 20 marca 2018

    Dzień powszedni

    (Lb 21, 4-9)
    Od góry Hor szli Izraelici w kierunku Morza Czerwonego, aby obejść ziemię Edom; podczas drogi jednak lud stracił cierpliwość. I zaczęli mówić przeciw Bogu i Mojżeszowi:...

Jubileusz 10-lecia wspólnoty Odnowy w Duchu Św. "Żywa Woda"

„Bogu niech będą dzięki za to, że pozwala nam zawsze zwyciężać w Chrystusie i roznosić po wszystkich miejscach woń Jego poznania”( 2 Kor 2,14) – te słowa prowadziły nas w dziękczynieniu Bogu za łaski  otrzymane przez te 10 lat trwania w posłudze Kościołowi i bliźnimi .

Dzień 14 czerwca  był oczekiwanym przez wszystkich członków wspólnoty. Świętowaliśmy go razem ze zaproszonymi wspólnotami z nasze diecezji min „Siloe” z Bochni ,”Syjon” z Bochni, ‘Nowe Życie” z Dąbrowy Tarnowskiej ,”Betania” Z Krzeczowa, „Miłości Ukrzyżowanej” z Mielca, „Filadelfia” z Nowego Sącza, ”Maranatha” , „Emaus”, „Chrystusa Króla” „Świętego Pawła”, „Matki Bożej Fatimskiej” ”Wieczernik”, „Dobry Pasterz” z Tarnowa , „Świętego Józefa” z Tuchowa oraz Kręgi Kościoła Domowego.

W to braterskie i duchowe świętowanie wprowadził nas ks. Waldemar Sosnowski koordynator diecezjalny wspólnot Odnowy w Duchu Świętym, konferencją – „Trwać w Krzewie Winnym w Jezusie  i wydawać dobre owoce”. Do przyjęcia daru  uzdrowienia i uwolnienia przygotował nas ks. Waldemar Ciosek - egzorcysta i proboszcz parafii pw.Ducha Świętego konferencją „Ducha nie gaście”. Uroczystej Eucharystii przewodniczył ks. Jerzy Ciećko, obecny opiekun wspólnoty wraz z przybyłymi kapłanami. Ksiądz Andrzej Papież, pierwszy opiekun wspólnoty, w homilii wspomniał o owocach służby członków wspólnoty w różnych dziełach – Caritas, hospicjum, modlitwie za miasto, kapłanów, dzieci, bierzmowanych oraz Ojczyznę, pomoc braterską potrzebującym materialnie i duchowo w czasie wspólnotowych seminariów oraz trwanie w uwielbieniu i adoracji - Bogu niech będą dzięki.

Muzyczną posługę uwielbienia prowadził zespół muzyczny z zaprzyjaźnionej wspólnoty „Miłości Ukrzyżowanej” z Borku.

Wspólna agapa przy stole bogata była w refleksje i wspomnienia - Jak to się zaczęło? Po garść wspomnień można było sięgnąć, oglądając Kronikę wspólnoty „Żywa Woda” .

Modlitwa za członków naszej wspólnoty poprowadzona prze ks. Waldemara Cioska  jest zachęta do jeszcze wytrwalszej i ofiarniejszej służby Kościołowi, Parafii i braciom.

 

Fotorelacja z uroczystości